Fotopolimerowe płyty fleksograficzne

Oferta › Fleksografia › PŁYTY FOTOPOLIMEROWE

Płyty fotopolimerowe

Najnowszej generacji fleksograficzne płyty fotopolimerowe firmy MacDermid Graphics Solutions.

Oferta produktowa obejmuje płyty z płaskim punktem oraz płyty cyfrowe i analogowe do obróbki w systemie solwentowym lub termicznym.

Płyty dedykowane do druku w segmencie etykiet, opakowań giętkich, tektury falistej spełniają najwyższe wymogi jakości druku fleksograficznego.

Płytami do zadruku tektury falistej w technologii LUX są:

– Płyta DMAF – pierwsza na rynku płyta z płaskim punktem firmy MacDermid DMAF, zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać wymaganiom branży tekturniczej. Płyta posiada profil punktu zoptymalizowany do postsprintu tektury falistej, co skutkuje redukcją prążkowania bez użycia dodatkowych technik przygotowywania płyt czy systemów naświetlających. Płyta DMAF drukuje lepiej, bezpośrednio z pudełka.

– Płyta XAFS – płyta zoptymalizowana do zadruku tektury falistej o niższej jakości, podobnie jak DMAF posiada niski fluting, doskonały transfer farby, znakomite odwzorowanie obrazu i doskonałe pokrycie powierzchni tektury.

Na szczególną uwagę zasługują płyty wykonane w technologii płaskiego punktu, których portfolio otwiera pionierska płyta LUX ITP. Pozwala ona uzyskać płaski punkt wykorzystując istniejące już w drukarni lub przygotowalni wyposażenie. Umożliwia także stosowanie standardowej obróbki zarówno w procesie termicznym, z wykorzystaniem urządzeń typu LAVA, jak i w solventowym, bez konieczności stosowania dodatkowych materiałów lub specjalnego wyposażenia. W portfolio dostępne są kolejne produkty LUX ITP M oraz nowy LUX ITP EPIC. Uzyskanie płaskiego punktu możliwe jest także dzięki stosowaniu technologii LUX, w której standardowa płyta cyfrowa zostaje poddana laminacji specjalną membraną, usuwaną po naświetleniu płyty.

Laminator i membrana to dwa najistotniejsze elementy tej technologii. Szczegółowe informacje oraz zalety technologii LUX dostępne są w zakładce System Lux.


Specyfikacja

Płyty fotopolimerowe