W stronę innowacji - 10 lat współpracy z firmą MacDermid

1143
W stronę innowacji - 10 lat współpracy z firmą MacDermid

We wrześniu tego roku minie 10 lat, odkąd firma Wolff Trading reprezentuje na polskim rynku firmę MacDermid – uznanego producenta płyt fleksograficznych. W ciągu tych lat portfolio płyt zmieniało się wielokrotnie, odpowiadając na potrzeby rynku. Dzięki temu dla każdego segmentu rynku mamy skuteczne rozwiązanie.

Najlepiej sprzedająca się płyta cyfrowa DRave została uznana podczas testów certyfikujących z najnowszą technologią Esko Crystal XPS za najszybszą i dającą najlepsze rezultaty.

Płyta UVR dedykowana do druku farbami UV wykazuje mniejsze tendencje do puchnięcia niż inne płyty na rynku, co przedłuża jej żywotność i wpływa na stabilność procesu. Ponadto zapewnia ona doskonałą rozdzielczość druku, niski przyrost punktu i wysoki transfer farby. Tylko MacDermid produkuje płyty w tej technologii.

Sztandarowym produktem są płyty z płaskim punktem prosto z pudełka Lux ITP. Nie wymagają one żadnych innych urządzeń niż standardowe w przygotowalni. Nowością z tej kategorii jest płyta ITPM zawierająca dodatek do „czystego druku”. Testowana jest płyta ITPC, która będzie połączeniem płyty UVR i ITPM do wysokiej jakości druków z płaskim punktem do wszystkich rodzajów farb. Będzie to płyta typu „capped”.

Płyty z rodziny Lux ITP doskonale sprawdzają się na procesorach termicznych Lava, które znacząco wpływają na skrócenie czasu ich obróbki, co zostanie zaprezentowane we wrześniu na targach Labelexpo.

Dla rynku tektury firma MacDermid stworzyła płytę DMAF również należącą do rodziny płyt z płaskim punktem. Płyta redukuje problemy zdarzające się przy zadruku tektury: efekt „fali” i prążkowanie, jednocześnie dając wysokiej jakości druk. Jej zalety docenili już polscy użytkownicy.

W fazie testów jest płyta XAFS łącząca zalety DMAF z możliwością druku na tekturze gorszej jakości, gdyż jej twardość to 22/25 Shore A. Będziemy ją prezentować naszym klientom po wakacjach.